No:120/22, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin, Azərbaycanın iki dövlət arasında münasibətlərin normallaşması ilə əlaqədar təklifləri ilə bağlı Ermənistan xarici işlər naziri A.Mirzoyanın söylədiklərinə dair şərhi
15 mart 2022 18:06
Azərbaycan və Ermənistan arasında münasibətlərin normallaşması ilə bağlı Azərbaycanın mövqeyi aydın və ardıcıldır. Biz, dəfələrlə bildirdiyimiz mövqeyi yenidən təkrar etməyə lüzum görmürük.
Azərbaycan münaqişə sonrası iki ölkə arasında münasibətlərin normallaşması və bölgədə sülh quruculuğu məsələlərinin vacibliyini nəzərə alaraq, bu xüsusda təkliflərini irəli sürüb və bu istiqamətdə irəliləməyə hazırdır.
Əgər Ermənistan da məsələyə ciddi şəkildə yanaşırsa, o zaman konkret təkliflərini təqdim etməli və beləliklə də, substantiv və nəticəyə yönəlik danışıqlara başlamağa hazır olduğunu nümayiş etdirməlidir.

No:120/22, Comment of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan regarding the statements of the Minister of Foreign Affairs of Armenia A. Mirzoyan on the proposals of Azerbaijan on the normalization of relations between the two countries
Azerbaijan's position on the normalization of relations between Azerbaijan and Armenia is clear and consistent. We do not need to repeat the position we have repeatedly stated.
Taking into account the importance of normalization of relations between the two countries and peace-building in the region after the conflict, Azerbaijan has put forward proposals in this regard and is ready to move forward in this direction.
If Armenia also takes the issue seriously, then it must present its concrete proposals and thus must demonstrate its readiness to start substantive and result-oriented negotiations.