No:081/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Avropa İttifaqının xarici işlər və təhlükəsizlik siyasəti üzrə ali nümayəndəsi, Avropa Komissiyasının vitse-prezidenti Kaya Kallas ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
28 fevral 2025 12:47
28 fevral 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Avropa İttifaqının (Aİ) xarici işlər və təhlükəsizlik siyasəti üzrə ali nümayəndəsi, Avropa Komissiyasının vitse-prezidenti Kaya Kallas arasında telefon danışığı aparılıb.
Telefon danışığı zamanı, Azərbaycan və Aİ münasibətlərinin hazırkı durumu və perspektivləri nəzərdən keçirilib, regional və beynəlxalq təhlükəsizlik məsələləri müzakirə olunub.
Tərəflər ikitərəfli əməkdaşlıq münasibətlərinin geniş potensiala malik olduğunu, gündəlikdə duran məsələlərin irəlilədilməsi məqsədilə qarşılıqlı səfərlərin həyata keçirilməsi də daxil olmaqla, siyasi dialoqun intensivləşdirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıblar.
Telefon danışığı zamanı tərəflər həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

No:081/25, Press release on the telephone conversation between Minister of Foreign Affairs Ceyhun Bayramov and the High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy, Vice-President of the European Commission Kaja Kallas
28 February 2025 12:47
On 28 February 2025, a telephone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Ceyhun Bayramov, and the High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy, Vice-President of the European Commission, Kaja Kallas.
During the phone call, the current state and prospects of Azerbaijan-EU relations were reviewed, and regional and international security issues were discussed.
The sides emphasized that bilateral cooperation relations have broad potential and underlined the importance of intensifying political dialogue, including through the implementation of mutual visits, in order to advance issues on the agenda.