No:059/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Latviya Respublikasının xarici işlər naziri Baiba Braje ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
15 fevral 2025 23:38
15 fevral 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində Latviya Respublikasının xarici işlər naziri Baiba Braje ilə görüşüb.
Görüş zamanı iki ölkə arasında mövcud əməkdaşlıq gündəliyində duran aktual məsələlər, habelə regional və beynəlxalq təhlükəsizlik vəziyyəti müzakirə olunub.
İki ölkə arasında əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi üçün qarşılıqlı yüksək səviyyəli səfərlərin əhəmiyyəti vurğulanıb. Hökumətlərarası komissiyanın iclasına hazırlıq nəzərdən keçirilib.

No:059/25, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with Minister of Foreign Affairs of the Republic of Latvia Baiba Braže
15 February 2025 23:38
On 15 February 2025, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with Minister of Foreign Affairs of the Republic of Latvia Baiba Braže within the framework of the Munich Security Conference.
During the meeting, current issues on the agenda of existing cooperation between the two countries, as well as the regional and international security situation, were discussed.
The importance of mutual high-level visits for the further development of relations between the two countries was emphasized. Preparations for the meeting of the intergovernmental commission were reviewed.