No:052/26, SƏYAHƏT XƏBƏRDARLIĞI: İSRAİL DÖVLƏTİ
İran ətrafında müşahidə olunan mövcud gərginlik fonunda Azərbaycan vətəndaşlarını İsrail Dövlətinə səfərdən çəkinməyə çağırırıq.
Hazırda İsraildə olan vətəndaşlarımızdan təhlükəsizlik vəziyyətini diqqətlə izləmələri, yerli hakimiyyət orqanlarının göstəriş və tövsiyələrinə riayət etmələri, kütləvi toplaşma yerlərindən uzaq durmaları və şəxsi təhlükəsizlik tədbirlərini gücləndirmələri xahiş olunur.
Hər hansı bir fövqəladə vəziyyət ilə bağlı vətəndaşlarımızın Azərbaycan Respublikasının İsrail Dövlətindəki Səfirliyi ilə aşağıdakı vasitələrlə əlaqə saxlamaları xahiş olunur:

No:052/26, TRAVEL WARNING: STATE OF ISRAEL
In light of the current tensions surrounding Islamic Republic of Iran, the Republic of Azerbaijan urges its citizens to refrain from traveling to the State of Israel.
Azerbaijani citizens currently in Israel are asked to closely monitor the security situation, comply with instructions and recommendations issued by local authorities, avoid areas of mass gatherings, and strengthen personal safety measures.
In case of any emergency, citizens are requested to contact the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the State of Israel using the following details: