No:051/23, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
06 fevral 2023 10:15
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Başramov Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlut Çavuşoğluya zəng vuraraq qardaş Türkiyənin Kahramanmaraş, Qaziantep və digər cənub bölgələrində baş vermiş güclü zəlzələ nəticəsində həlak olanların ailələrinə, Türkiyə hökumətinə və xalqına başsağlığı diləklərini çatdırıb. Nazir yaralıların tezliklə sağalmasını arzulayıb.
Nazir Ceyhun Bayramov Azərbaycanın hər zaman qardaş Türkiyənin yanında olduğunu və zəlzələnin fəsadlarının aradan qaldırılması istiqamətində hər bir yardım göstərməyə hazır olduğunu vurğulayıb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin tapşırığı əsasında yaxın saatlarda axtarış-xilasetmə əməliyyatlarına dəstək məqsədilə ilkin olaraq 370 nəfərdən ibarət çevik xilasetmə qüvvələrinin qardaş Türkiyəyə yola düşəcəyini bildirilib.

No:051/23, Press release on the telephone conversation between Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu
06 February 2023 10:15
Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov made a phone call to Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu and extended his condolences to the families of those who lost their lives, the Government and people of Türkiye as a result of the powerful earthquake that occurred in Kahramanmaraş, Gaziantep and other southern regions of brotherly Türkiye. The Minister wished the injured a speedy recovery.
Minister Jeyhun Bayramov emphasized that Azerbaijan always stands by brotherly Türkiye and is ready to provide every assistance towards eliminating the consequences of the earthquake.
It was stated that, upon the instruction of the President of the Republic of Azerbaijan, agile rescue forces consisting initially of 370 people will leave for brotherly Türkiye in the coming hours in order to support search and rescue operations.