No:051/21, AR XİN Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Amerika Birləşmiş Ştatlarının Azərbaycandakı səfiri Örl Litzenberqer ilə görüşünə dair məlumatı
16 fevral 2021 09:03
15 fevral 2021-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Amerika Birləşmiş Ştatlarının Azərbaycandakı səfiri Örl Litzenberqer ilə görüşü keçirilib.
Görüşdə tərəflər bölgədə mövcud olan cari vəziyyəti, o cümlədən üçtərəfli bəyanatların icrası ilə bağlı məsələləri müzakirə ediblər.
Tərəflər, ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyi üzrə ətraflı fikir mübadiləsi apararaq, Azərbaycan-ABŞ münasibətlərinin daha da irəlilədilməsi məsələsini müzakirə ediblər.

No:051/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Ambassador of the United States of America to Azerbaijan Earle Litzenberger
On February 15, 2021, Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with the Ambassador of the United States of America to Azerbaijan Earle Litzenberger.
The sides discussed the current situation in the region, including the implementation of trilateral statements.
The sides exchanged views on the bilateral cooperation agenda and discussed issues of further development of Azerbaijan-US relations.