Mətbuat şərhi 30 yanvar 2015
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycan, Türkmənistan və Türkiyə xarici işlər nazirlərinin 29 yanvar 2015-ci il tarixində Aşqabadda keçirilən üçtərəfli görüşü çərçivəsində Türkiyənin xarici işlər naziri Mevlüt Cavuşoğlu ilə görüşdü.
Görüş zamanı iki ölkə arasındakı münasibətlərin cari səviyyəsini yüksək qiymətləndirən tərəflər Azərbaycan ilə Türkiyə arasındakı ikitərəfli əlaqələrin dostluq və qardaşlıq xarakteri daşıdığını xüsusi vurğuladılar.
2015-ci ilin 14-15 yanvar tarixlərində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Türkiyəyə səfəri zamanı müxtəlif səviyyələrdə keçirilmiş görüşləri ikitərəfli münasibətlərin daha da inkişafı baxımından yüksək qiymətləndirdilər.
Görüş zamanı tərəflər Azərbaycan, Türkmənistan və Türkiyə xarici işlər nazirlərinin iştirakı ilə üçtərəfli görüşün keçirilməsinin regional əməkdaşlığın inkişafı baxımından əhəmiyyətini vurğuladılar.

Minister Elmar Mammadyarov met with the Minister of Foreign Affairs of Türkiye
On the sidelines of the trilateral meeting of the Ministers of Foreign Affairs of Azerbaijan, Turkmenistan and Türkiye held in Ashgabat on January 29, 2015, Minister Elmar Mammadyarov met with Mevlüt Cavuşoğlu, Minister of Foreign Affairs of Türkiye.
Highly evaluating the current status of relations between two countries the sides underlined the bilateral ties between Azerbaijan and Türkiye which is based on brotherhood and friendship.
The sides highly evaluated the meetings held at different levels during the visit of H.E. Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan to Türkiye on January 14-15, 2015 in terms of further development of bilateral relations.
During the meeting the importance of trilateral meeting of Foreign Ministers of Azerbaijan, Turkmenistan and Türkiye in the development of regional cooperation was stressed.