Mətbuat şərhi 28 yanvar 2015 05:47
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İsrailin Milli İnfrastruktur, Enerji və Su təchizatı naziri Silvan Şalom ilə görüşüb
28 yanvar 2015 05:47
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 27 yanvar tarixində Osvensimin azad olunmasının 70-illiyinə həsr olunmuş anım mərasimində iştirakı çərçivəsində İsrailin Milli İnfrastruktur, Enerji və Su təchizatı naziri Silvan Şalom ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasındakı əlaqələrin mövcud inkişafından məmnunluq ifadə olunaraq, iqtisadi əlaqələrin inkişaf etdirilməsi və su təchizatı, səhralaşmanın qarşısının alınması istiqamətində əməkdaşlıq məsələləri barəsində fikir mübadiləsi aparıldı.
Silvan Şalom Azərbaycan Respublikasının Osvensimin azad olunmasının 70-illiyinə həsr olunmuş anım mərasimində iştirakının yüksək qiymətləndirildiyini qeyd edərək, təşəkkürünü ifadə etdi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Silvan Shalom, Minister of National Infrastructure, Energy and Water Resources of the State of Israel
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Silvan Shalom, Minister of National Infrastructure, Energy and Water Resources of the State of Israel on the sidelines of his participation at the ceremony on the 70th anniversary of liberation of Auschwitz on January 27.
During the meeting the satisfaction was expressed with the development of relations between two countries and views were exchanged on the development of economic relations and cooperation on the issues of water supply and the prevention of desertification.
Silvan Shalom highly appreciating the participation of the Republic of Azerbaijan at the ceremony on the 70th anniversary of liberation of Auschwitz expressed his gratitude.