Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Gürcüstana rəsmi səfəri çərçivəsində Gürcüstanın Baş naziri İrakli Qaribaşvili ilə görüşüb
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 19-20 fevral 2015-ci il tarixində Gürcüstana rəsmi səfəri çərçivəsində Gürcüstanın Baş naziri İrakli Qaribaşvili ilə görüşüb.
Görüş zamanı Baş nazir İrakli Qaribaşvili iki ölkə arasında mövcud olan möhkəm dostluq və strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin hazırkı inkişafından məmnunluğunu bildirib. Baş nazir həmçinin regional əməkdaşlıq sahəsində Azərbaycan və Gürcüstan arasında münasibətlərin nümunəvi xarakter daşıdığını qeyd etdi.
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov strateji tərəfdaşlıq və dostluq münasibətlərinin daha da möhkəmləndirilməsinin iki dövlətin maraqlarına xidmət etdiyini bildirərək, həyata keçirilən enerji və nəqliyyat layihələrinin ölkələrimizin və regionun rifahı baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini vurğuladı.
Baş nazir İrakli Qaribaşvili reallaşmış enerji və nəqliyyat layihələrində olduğu kimi, TANAP və TAP layihələrində də Gürcüstanın etibarlı tərəfdaş olduğunu diqqətə çatdırdı.
Görüşdə Azərbaycan və Gürcüstanının qarşılıqlı şəkildə bir-birilərinin ərazi bütövlüyü, suverenliyi və beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədlərinin toxunulmazlığını dəstəklədikləri vurğulandı.
Elmar Məmmədyarov iyun ayında Bakıda keçiriləcək İlk Avropa Oyunlarının açılış mərasimində iştirak etmək üçün Baş nazir İrakli Qaribaşvilini dəvət etdi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with H.E Mr. Irakli Garibashvili, the Prime Minister of Georgia within his official visit to Georgia
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with H.E Mr. Irakli Garibashvili, the Prime Minister of Georgia within his official visit to Georgia on February 19-20.
Prime Minister İrakli Garibashvili expressed his satisfaction with the current development of strategic partnership and friendly relations between two countries.  The Prime Minister also stated that relations between Azerbaijan and Georgia have an exemplary character.
Foreign Minister E.Mammadyarov noted that Azerbaijan and Georgia have shared interests in strengthening strategic and friendly relationship and pointed out that the realization of vital energy and transportation projects has great importance for both countries and the entire region.
Prime Minister Irakli Garibashvili stressed that Georgia, as a reliable partner, remains deeply committed to the implementation of TANAP and TAP projects, as it was the case with the the previous large-scale energy and transportation projects.
Elmar Mammadyarov invited Prime Minister Garibashvili to attend the Opening Ceremony of the First European Games to be held in Baku in June.