Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT-nin Sivilizasiyalar Alyansının Bakıda keçirilən VII Qlobal Forumu çərçivəsində Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (QDİƏT) Baş katibi Maykl Kristides ilə görüşüb.
27 aprel 2016 05:06
Görüşdə təəssüflə qeyd edildi ki, təşkilata üzv olan bəzi dövlətlər arasında mövcud olan münaqişə və ya mübahisələr QDİƏT-in səmərəli fəaliyyətinə mənfi təsir göstərir.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycanın da daxil olduğu Şimal-Cənub və Şərq-Qərb nəqliyyat dəhlizinin reallaşdırılması istiqamətində görülən işlərə və nəqliyyat infrasturukturuna dair məlumat verdi.
Baş katib Maykl Kristides bildirdi ki, Avropa və Asiya regionu məhz QDİƏT-ə üzv olan dövlətlərin sərhədlərində birləşir, bu xüsusda Qədim İpək yolunun işə düşməsi təşkilatın maraqlarına tam cavab verir.

Minister of Foreign Affairs Elmar Mammadyarov met with Ambassador Michael B.Christides, Secretary General of the Black Sea Economic Cooperation (BSEC)
27 April 2016 05:06
Minister of Foreign Affairs Elmar Mammadyarov met with Ambassador Michael B. Christides, Secretary General of the Black Sea Economic Cooperation (BSEC)on the sidelines of the 7th Global Forum of the United Nations Alliance of Civilizations (UNAOC) held in Baku
During the meeting, it was noted with regret that conflicts or disputes between some of the member states make a negative impact on the efficient operation of the BSEC.
Foreign Minister Elmar Mammadyarov informed about the work carried out on the implementation of North-South and East-West transport corridor which includes Azerbaijan as well and the transport infrastructure.
The Secretary-General Michael Christides said that Europe and Asia are connected at the borders of the BSEC member states, in this regard the launch of the ancient Silk Road fully meets the interests of the organization.