No:490/24, Nazir Ceyhun Bayramovun ATƏT-in yeni təyin olunmuş baş katibi Feridun Hadi Sinirlioğlu ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
09 dekabr 2024 18:02
9 dekabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Avropada Təhlükəsizlik və Əməkdaşlıq Təşkilatının (ATƏT) yeni təyin olunmuş baş katibi Feridun Hadi Sinirlioğlu arasında telefon danışığı baş tutub.
Telefon danışığı zamanı, nazir Ceyhun Bayramov Türkiyə Xarici İşlər Nazirliyində böyük diplomatik təcrübəyə malik səfir Feridun Sinirlioğlunun yekdilliklə ATƏT baş katibi təyin olunması münasibətilə səmimi təbriklərini çatdırıb, ona bu əhəmiyyətli fəaliyyətində davamlı uğurlar arzulayıb.
Azərbaycanın ATƏT ilə əməkdaşlığa verdiyi önəm baş katibin diqqətinə çatdırılıb.
Tərəflər ATƏT çərçivəsində əməkdaşlıq gündəliyinin müxtəlif məsələləri və perspektivləri üzrə fikir mübadiləsi aparıblar.

No:490/24, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and Feridun Hadi Sinirlioğlu, newly appointed Secretary General of the OSCE
09 December 2024 18:02
On 9 December 2024, a telephone conversation was held between Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and Feridun Hadi Sinirlioğlu, newly appointed Secretary General of the Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE).
During the phone call, Minister Jeyhun Bayramov extended his sincere congratulations to Ambassador Feridun Sinirlioğlu, who has extensive diplomatic experience at the Ministry of Foreign Affairs of Türkiye, on his unanimous appointment as Secretary General of the OSCE, and wished him continued success in this important activity.
The importance Azerbaijan attaches to cooperation with the OSCE was conveyed to the Secretary General.
The sides exchanged views on various issues and prospects of the cooperation agenda within the framework of the OSCE.