No:487/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Polşa xarici işlər naziri Zbiqnev Rau ilə görüşünə dair məlumatı
03 dekabr 2021 16:00
3 dekabr 2021-ci il tarixində, Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ATƏT-in Nazirlər Şurasının Stokholmda keçirilən 28-ci iclasında iştirakı çərçivəsində Polşa Respublikasının xarici işlər naziri Zbiqnev Rau ilə görüşdü.
Görüş zamanı, Polşa və Azərbaycan arasında mövcud olan münasibətlərin strateji tərəfdaşlıq xarakteri daşıdığı qeyd edildi.
Nazirlər, gələn il iki ölkə arasında diplomatik əlaqələrin qurulmasının 30 illik yubileyi olduğuna istinad edərək, bununla əlaqədar müvafiq tədbirlərin keçirilməsinin vacibliyini vurğuladılar.
Görüşdə, Polşanın 2022-ci ildə ATƏT-ə sədrliyi və bu xüsusda, Azərbaycanın ATƏT ilə əməkdaşlığı, Polşa sədrliyinin prioritetləri, o cümlədən ATƏT çərçivəsində iki ölkə arasında əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.
Nazir Ceyhun Bayramov, həmkarına post-münaqişə regional təhlükəsizlik vəziyyəti, Ermənistan və Azərbaycan arasında münasibətlərin beynəlxalq hüququn norma və prinsipləri əsasında normallaşması istiqamətində atılmalı addımlar, üçtərəfli bəyanatların icrası ilə bağlı məsələlər barəsində geniş məlumat verdi.
Nazir Ceyhun Bayramov həmkarına işğaldan azad olunmuş ərazilərdə Azərbaycan tərəfindən aparılan bərpa, yenidənqurma və reinteqrasiya işləri barədə məlumat verdi.

No:487/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with Polish Foreign Minister Zbigniew Rau
03 December 2021 16:00
On December 3, 2021, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Poland Zbigniew Rau within the framework of his participation in the 28th meeting of the OSCE Ministerial Council in Stockholm.
During the meeting, it was noted that the existing relations between Poland and Azerbaijan are of a strategic partnership nature.
Ministers highlighted that next year marks the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the two countries and stressed in this regard the importance of holding the relevant events.
The sides exchanged views on Poland's chairmanship in the OSCE in 2022 and in this regard, Azerbaijan's cooperation with the OSCE, the priorities of the Polish chairmanship, as well as cooperation between the two countries within the OSCE.
Minister Jeyhun Bayramov informed his counterpart about the post-conflict regional security situation, steps to be taken to normalize relations between Armenia and Azerbaijan on the basis of norms and principles of international law, and the implementation of trilateral statements.
Minister Jeyhun Bayramov briefed his counterpart on the restoration, reconstruction and reintegration work carried out by Azerbaijan in the liberated territories.