No:472/25, Xarici İşlər Nazirliyinin heyətinin Ulu Öndər Heydər Əliyevin anım günündə Fəxri Xiyabana ziyarətinə dair mətbuat məlumatı
12 dekabr 2025 16:04
12 dekabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin heyəti xalqımızın Ulu Öndəri Heydər Əliyevin anım günündə Fəxri Xiyabanı ziyarət edib.
Ziyarət zamanı Azərbaycanın dövlətçilik tarixində ölkəmizin müstəqilliyinin möhkəmlənməsi, xalqımızın inkişaf və rifahının yüksəldilməsi istiqamətində misilsiz xidmətlər göstərmiş Ümummilli Lider Heydər Əliyevin məzarı qarşısına gül dəstələri düzülüb, Ulu Öndərin əbədiyaşar xatirəsi dərin hörmət və ehtiramla yad edilib.

No:472/25, Press release on the visit of the Ministry of Foreign Affairs’ staff to the Alley of Honor on the Day of Remembrance of National Leader Heydar Aliyev
12 December 2025 16:04
On 12 December 2025, the staff of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan visited the Alley of Honor on the Day of Remembrance of National Leader Heydar Aliyev.
During the visit, flowers were laid at the grave of the National Leader Heydar Aliyev, who rendered exceptional services in strengthening the independence of Azerbaijan and advancing the development and welfare of the Azerbaijani people. The blessed memory of the Great Leader was honored with deep respect and reverence.