No:465/20, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri ilə görüşünə dair məlumatı
13 dekabr 2020 08:05
12 dekabr 2020-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri Stefan Viskonti (Fransa), Endryu Şafer (ABŞ) və Rusiyanın Azərbaycandakı səfiri Mixail Boçarnikov və ATƏT-in Fəaliyyətdə olan Sədrinin Şəxsi Nümayəndəsi Anjey Kaspşik ilə görüşüb.
Görüş bu ilin 10 noyabr tarixində Üçtərəfli Bəyanatın imzalanmasından sonra Həmsədrlərin bölgəyə həyata keçirdiyi ilk səfəri çərçivəsində baş tutub.
Görüşdə bölgədəki vəziyyət və 10 noyabr tarixli Bəyanatın icrası ilə bağlı məsələlər müzakirə edilib.

No:465/20, Information of the Press Service Department of the MFA of the Republic of Azerbaijan on the meeting of the Minister Jeyhun Bayramov with the OSCE Minsk Group Co-chairs
13 December 2020 08:05
Minister Jeyhun Bayramov met today with the Co-Chairmen of the OSCE Minsk Group Stephane Visconti (France) and Andrew Schofer (US), Ambassador of Russia to Azerbaijan Mikhail Bocharnikov and Personal Representative of the OSCE CiO Andrzej Kasprzyk.
The meeting was held in the framework of the Co-Chairmen's first visit to the region after the signing of the Tripartite Statement of 10 November.
The situation in the region and issues related to the implementation of the 10 November Statement was discussed.