No:456/25,Nazir Ceyhun Bayramovun Norveç Krallığının xarici işlər naziri Espen Bart Eide ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
04 dekabr 2025 23:32
4 dekabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Avropada Təhlükəsizlik və Əməkdaşlıq Təşkilatının (ATƏT) Nazirlər Şurasının Vyana şəhərində keçirilən 32-ci iclası çərçivəsində Norveç Krallığının xarici işlər naziri Espen Bart Eide ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan-Norveç ikitərəfli münasibətlərinin cari vəziyyəti nəzərdən keçirilib, siyasi dialoqun davamlılığının təmin edilməsi və əməkdaşlıq gündəliyinin genişləndirilməsi imkanları müzakirə olunub. Enerji sahəsində uzunmüddətli tərəfdaşlığın əhəmiyyəti vurğulanıb.
Görüşdə, Azərbaycanın öz ərazi bütövlüyü və suverenliyini bərpa etdikdən sonra Cənubi Qafqaz regionunda yaranmış yeni reallıqlar, Ermənistan ilə normallaşma prosesi barədə qarşı tərəfə məlumat verilib.

No:456/25, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Kingdom of Norway, Espen Barth Eide
04 December 2025 23:32
On 4 December 2025, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, met with the Minister of Foreign Affairs of the Kingdom of Norway, Espen Barth Eide, on the sidelines of the 32nd Meeting of the OSCE Ministerial Council held in Vienna.
During the meeting, the current state of Azerbaijan–Norway bilateral relations was reviewed, and opportunities for ensuring the continuity of political dialogue and expanding the cooperation agenda were discussed. The importance of long-term partnership in the energy sector was emphasized.
The counterpart was informed about the new realities that have emerged in the South Caucasus region following the restoration of Azerbaijan’s territorial integrity and sovereignty, as well as the normalization process with Armenia.