No:455/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Niderland Krallığının xarici işlər naziri Deyvid van Vil ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
04 dekabr 2025 23:27
4 dekabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Avropada Təhlükəsizlik və Əməkdaşlıq Təşkilatının Nazirlər Şurasının Vyana şəhərində keçirilən 32-ci iclası çərçivəsində Niderland Krallığının xarici işlər naziri Deyvid van Vil ilə görüşüb.
Görüş zamanı, ikitərəfli və çoxtərəfli gündəlikdə duran məsələlər, habelə cari regional vəziyyət müzakirə olunub.
Görüşdə, Azərbaycan-Niderland arasında bir sıra istiqamətlərdə, energetika, yaşıl enerji, ticarət, nəqliyyat bə digər sahələrdə əməkdaşlığının inkişaf etdirilməsi üçün geniş perspektivlərin mövcud olduğu bildirilib.
İki ölkə arasında qarşılıqlı səfərlərin, müxtəlif beynəlxalq tədbirlər çərçivəsində təmasların, ikitərəfli münasibətlərin cari vəziyyətinin və perspektivlərinin müzakirəsi məqsədilə yüksək səviyyəli təmasların, Xarici İşlər Nazirlikləri arasında siyasi məsləhətləşmələr mexanizminin vacibliyi qeyd olunub.
Qarşı tərəf ölkəmizin geniş regionda oynadığı rol, post-münaqişə dövründə və Vaşinqton sammitindən sonra bölgədə mövcud vəziyyət və reallıqlar barədə məlumatlandırılıb.
Görüş zamanı həmçinin, qarşılıqlı maraq doğuran digər ikitərəfli və regional məsələlər müzakirə olunub.

No:455/25, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Kingdom of the Netherlands, David van Weel
04 December 2025 23:27
On 4 December 2025, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, met with the Minister of Foreign Affairs of the Kingdom of the Netherlands, David van Weel, on the sidelines of the 32nd Meeting of the OSCE Ministerial Council held in Vienna.
During the meeting, issues on the bilateral and multilateral agenda, as well as the current regional situation, were discussed.
It was noted that there are broad prospects for the development of cooperation between Azerbaijan and the Netherlands in a number of areas, including energy, green energy, trade, transport, and other sectors.
The importance of mutual visits between the two countries, contacts within the framework of various international events, high-level engagement aimed at discussing the current state and prospects of bilateral relations, as well as the mechanism of political consultations between the Ministries of Foreign Affairs, was emphasized.
The counterpart was informed about Azerbaijan’s role in the wider region, as well as the situation and realities in the region in the post-conflict period and following the Washington Summit.