No:453/24, Nazir Ceyhun Bayramovun BMT-nin Narkotiklər və Cinayətkarlıq üzrə idarəsinin icraçı direktoru Qada Vali ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
15 noyabr 2024 21:52
15 noyabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası çərçivəsində BMT-nin Narkotiklər və Cinayətkarlıq üzrə idarəsinin icraçı direktoru Qada Vali ilə görüşüb.
Görüşdə transmilli cinayətkarlıq, xüsusilə narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsi ilə mübarizə istiqamətində əməkdaşlıq məsələləri, habelə ölkəmizin COP29 sədrliyi çərçivəsində mümkün əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub.
Nazir Ceyhun Bayramov ölkəmizin müvafiq qurumları ilə BMT-nin Narkotiklər və Cinayətkarlıq üzrə idarəsi arasında əməkdaşlığın, habelə COP29 çərçivəsində həyata keçirilən birgə tədbirlərdən bəhs edib.
Transmilli cinayətlərlə mübarizə üzrə təlim-tədris məsələlərinin əhəmiyyəti diqqətə çatdırılıb, bu istiqamətdə müxtəlif qurumların əməkdaşları üçün birgə layihələrin faydalı ola biləcəyi bildirilib.
Ölkəmizin COP29 sədrliyi çərçivəsində bir sıra əhəmiyyətli təşəbbüslərlə çıxış etdiyi, bu istiqamətdə iqlim dəyişikliyi və beynəlxalq sülh arasında əlaqəyə vurğu edən “Atəşkəs çağırışı”nın xüsusilə təqdirəlayiq olduğu vurğulanıb.

No:453/24, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with Ghada Waly, Executive Director of the United Nations Office on Drugs and Crime
15 November 2024 21:52
On 15 November 2024, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, met with Ghada Waly, Executive Director of the United Nations Office on Drugs and Crime, within the framework of the 29th session of the Conference of the Parties to the United Nations Framework Convention on Climate Change.
At the meeting, issues of cooperation in the direction of combating transnational crime, particularly illicit trafficking in narcotic drugs, as well as possible prospects for cooperation within the framework of our country’s COP29 Presidency, were discussed.
Minister Jeyhun Bayramov spoke about cooperation between the relevant institutions of our country and the United Nations Office on Drugs and Crime, as well as joint events implemented within the framework of COP29.
The importance of training and education issues on combating transnational crimes was stressed, and it was stated that joint projects for employees of various institutions in this direction could be useful.
It was emphasized that our country has put forward a number of important initiatives within the framework of the COP29 Presidency, and in this direction, the “Truce Appeal”, which emphasizes the link between climate change and international peace, is particularly commendable.