No:450/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Qambiyanın xarici işlər, beynəlxalq əməkdaşlıq və xaricdəki qambiyalılar üzrə naziri Serinq Modou Njie ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
02 dekabr 2025 23:42
2 dekabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Qambiyanın xarici işlər, beynəlxalq əməkdaşlıq və xaricdəki qambiyalılar üzrə naziri Serinq Modou Njie arasında telefon danışığı aparılıb.
Telefon danışığı zamanı, Azərbaycan və Qambiya arasında ikitərəfli və çoxtərəfli əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Nazir Ceyhun Bayramov həmkarını xarici işlər naziri vəzifəsinə təyin edilməsi münasibətilə təbriklərini çatdırıb, ona fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Tərəflər Azərbaycan və Qambiya arasında beynəlxalq təşkilatlar, xüsusilə BMT, İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı (İƏT) və Qoşulmama Hərəkatı çərçivəsində əməkdaşlıq məsələlərini, Qambiyanın İƏT-də sədrliyi və ölkəmizin qarşıdan gələn sədrliyi üzrə prioritetləri müzakirə ediblər.

No:450/25, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs, International Cooperation and Gambians Abroad of the Republic of The Gambia, Sering Modou Njie
02 December 2025 23:42
On 2 December 2025, a telephone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Minister of Foreign Affairs, International Cooperation and Gambians Abroad of the Republic of The Gambia, Sering Modou Njie.
During the telephone conversation, views were exchanged on issues of bilateral and multilateral cooperation between Azerbaijan and The Gambia.
Minister Jeyhun Bayramov congratulated his counterpart on his appointment as Minister of Foreign Affairs and wished him success in his future activities.
The sides discussed cooperation between Azerbaijan and The Gambia within international organizations, particularly the United Nations, the Organization of Islamic Cooperation (OIC), and the Non-Aligned Movement, as well as priorities related to The Gambia’s chairmanship of the OIC and Azerbaijan’s upcoming chairmanship.