No:425/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Uqandanın Vitse-prezidenti Cessika Rouz Epel Alupo ilə görüşünə dair məlumatı
21 sentyabr 2022 14:30
Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov BMT Baş Assambleyasının 77-ci sessiyasının yüksək səviyyəli həftəsində iştirakı çərçivəsində Uqandanın Vitse-prezidenti Cessika Roz Epel Alupo ilə görüşüb.
Görüş zamanı tərəflər beynəlxalq çoxtərəfli platformalarda, xüsusilə də Qoşulmama Hərəkatı çərçivəsində fəaliyyətlər və gələcək planlar barədə ətraflı müzakirə aparıblar.
Nazir Ceyhun Bayramov ölkəmizin sədrliyi çərçivəsində irəli sürülmüş təşəbbüslər, beynəlxalq tədbirlərin təşkili təcrübəsi ilə bölüşüb. Hərəkat çərçivəsində gənclər şəbəkəsinin, Parlament ölçüsünün irəlilədildiyi və təsis edildiyi vurğulanıb.
Qarşı tərəf Azərbaycanın Qoşulmama Hərəkatına sədrliyinin bir çox ölkələr üçün nümunəvi olduğunu, növbəti mərhələdə Hərəkata sədrlik etmək niyyəti olan Uqandanın ölkəmizlə sıx əməkdaşlıq etmək planları barədə məlumat verib.

No:425/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Vice President of Uganda Jessica Rose Epel Alupo
21 September 2022 14:30
Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov met with the Vice President of Uganda  Jessica Rose Epel Alupo on the sidelines of the high-level week of the 77th session of the UN General Assembly.
During the meeting a discussion on activities and future plans on international multilateral platforms, especially within the framework of the Non-Aligned Movement was held.
Minister Jeyhun Bayramov shared experience in organizing international events and as well as initiatives put forward within the framework of the chairmanship of Azerbaijan. It was emphasized that within the framework of the Movement, the Youth Network and Parliamentary dimension were established and promoted.
Exemplary nature of Azerbaijan's chairmanship of the Non-Aligned Movement for many countries was noted, and the intention of Uganda to chair the Movement at the next stage, as well the plans to cooperate closely with Azerbaijan was stated.