No:407/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Oman Baş nazirinin beynəlxalq əlaqələr və əməkdaşlıq üzrə müavini, Oman Sultanının xüsusi nümayəndəsi Seyid Əsad bin Tariq Al Səid ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
29 oktyabr 2025 12:40
29 oktyabr 2025-ci il tarixində nazir Ceyhun Bayramov Oman Sultanlığına rəsmi səfəri çərçivəsində Oman Baş nazirinin beynəlxalq əlaqələr və əməkdaşlıq üzrə müavini, Oman Sultanının xüsusi nümayəndəsi Seyid Əsad bin Tariq Al Səid ilə görüşüb.
Görüşdə tərəflər Azərbaycan və Omanın həm ikitərəfli, həm də çoxtərəfli səviyyədə münasibətlərinin inkişafından məmnun olduqlarını bildiriblər.
İkitərəfli münasibətlərimizin yeni səviyyəyə qaldırılmasında və ölkələrimiz arasında siyasi və iqtisadi əməkdaşlığın daha da stimullaşdırılmasında yüksək səviyyəli səfərlərin həlledici rolu vurğulanıb.
Ölkəmizin Omanda Səfirliyinin fəaliyyətə başlamasının əməkdaşlığa daha da təkan verəcəyinə əminlik ifadə olunub.
Parlament diplomatiyasının ikitərəfli münasibətlərin möhkəmlənməsində həlledici rol oynadığını qeyd edən nazir Azərbaycanın 2025-ci ildə ölkələrimizin parlamentləri tərəfindən dostluq qruplarının yaradılmasını yüksək qiymətləndirdiyini qeyd edib.
Görüş zamanı həmçinin, qarşılıqlı maraq doğuran digər ikitərəfli və çoxtərəfli məsələlər, eləcə də regional vəziyyət müzakirə olunub.

No:407/25, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Deputy Prime Minister for International Relations and Cooperation of Oman, Special Representative of the Sultan of Oman Sayyid Asaad bin Tariq Al Said
29 October 2025 12:40
On 29 October 2025, Minister Jeyhun Bayramov, within the framework of his official visit to the Sultanate of Oman, met with the Deputy Prime Minister for International Relations and Cooperation of Oman, Special Representative of the Sultan of Oman Sayyid Asaad bin Tariq Al Said.
During the meeting, the sides expressed satisfaction with the development of relations between Azerbaijan and Oman both at bilateral and multilateral levels.
The decisive role of high-level visits in elevating our bilateral relations to a new level and in further stimulating political and economic cooperation between our countries was emphasized.
Confidence was expressed that the commencement of the activities of our country’s Embassy in Oman will further boost cooperation.
Noting that parliamentary diplomacy plays a decisive role in strengthening bilateral relations, the Minister stated that Azerbaijan highly appreciates the establishment of friendship groups by the parliaments of our countries in 2025.
During the meeting, other bilateral and multilateral issues of mutual interest, as well as the regional situation, were also discussed.