No:397/25, Xarici İşlər Nazirliyində Azərbaycan Respublikasının Milli Müdafiə Universitetinin “Strateji araşdırmalar və dövlət müdafiəsini idarəetmə akademik kursu"nun iştirakçıları ilə görüş barədə mətbuat məlumatı
17 oktyabr 2025 14:49
17 oktyabr tarixində Xarici İşlər Nazirliyində Azərbaycan Respublikası Milli Müdafiə Universitetinin “Strateji araşdırmalar və dövlət müdafiəsini idarəetmə akademik kursu"nun iştirakçıları ilə görüş keçirilib.
Görüşdə Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin rəisi Ayxan Hacızadə “Azərbaycanın xarici siyasət prioritetləri” mövzusunda çıxış edib, iştirakçıların çoxsaylı suallarını cavablandırıb.
Daha sonra, kurs iştirakçılarına Xarici İşlər Nazirliyinin iş prosesi barədə məlumat verilib.
Kursda, ümumilikdə Müdafiə Nazirliyi və digər dövlət qurumlarından, eləcə də qardaş ölkələr - Türkiyə və Pakistandan olan 28 nəfər nümayəndə iştirak edir.

No:397/25, Press release on the meeting with participants of the “Strategic Studies and State Defense Management Academic Course” of the National Defense University of the Republic of Azerbaijan held at the Ministry of Foreign Affairs
17 October 2025 14:49
On 17 October, a meeting was held at the Ministry of Foreign Affairs with participants of the “Strategic Studies and State Defense Management Academic Course” of the National Defense University of the Republic of Azerbaijan.
During the meeting, the Head of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs Aykhan Hajizada delivered a speech on the topic “Foreign policy priorities of Azerbaijan” and answered numerous questions of the participants.
Afterwards, the participants of the course were provided with information about the working process of the Ministry of Foreign Affairs.
In total, 28 representatives from the Ministry of Defense and other state institutions, as well as from brotherly countries – Türkiye and Pakistan, are participating in the course.