No:391/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Rusiya Federasiyası xarici işlər naziri Sergey Lavrov ilə görüşünə dair məlumatı
14 oktyabr 2021 15:29
14 oktyabr 2021-ci il tarixində Minsk şəhərində keçirilən MDB Xarici İşlər nazirləri Şurasının iclasında iştirakı çərçivəsində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov rusiyalı həmkarı Sergey Lavrov ilə görüşüb.
Nazirlər Azərbaycan-Rusiya ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyinin bir sıra məsələlərini, o cümlədən gələn il iki ölkə arasında diplomatik əlaqələrin təsis olunmasının 30-cu ildönümü çərçivəsində keçiriləcək tədbirləri geniş müzakirələr ediblər.
Tərəflər, həmçinin 10 noyabr 2020-ci il tarixli üçtərəfli bəyanatın tam icrası və regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

No: 391/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of the Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov
On October 14, 2021, on the sidelines of the CIS Council of Foreign Ministers’ meeting in Minsk, Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with his Russian counterpart Sergey Lavrov.
The Ministers discussed a number of issues on the Azerbaijan-Russia bilateral cooperation agenda, including the events to be held next year on the occasion of the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the two countries.
The sides also exchanged views on the full implementation of the Trilateral Statement of November 10, 2020 and regional issues.