No:385/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Hakan Fidan ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
06 oktyabr 2025 23:42
6 oktyabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ölkəmizin ev sahibliyində Qəbələ şəhərində keçirilən Türk Dövlətləri Təşkilatı Xarici İşlər Nazirləri Şurasının iclası çərçivəsində Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Hakan Fidan ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan-Türkiyə qardaşlığına əsaslanan müttəfiqlik münasibətlərinin bütün səviyyə və platformalarda uğurla davam etdirildiyi məmnunluqla qeyd edilib.
Siyasi-təhlükəsizlik, iqtisadi-ticarət, enerji-nəqliyyat-kommunikasiya ölçüləri üzrə tərəfdaşlıq gündəliyində duran əsas məsələlər müzakirə olunub.
Regional və beynəlxalq təşkilatlar, xüsusilə də Türk Dövlətləri Təşkilatı çərçivəsində birgə fəaliyyət və dəstəyin davam etdirilməsinin vacibliyi qeyd olunub.

No:385/25, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Hakan Fidan
06 October 2025 23:42
On 6 October 2025, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Hakan Fidan within the framework of the meeting of the Council of Foreign Ministers of the Organization of Turkic States held in the city of Gabala hosted by our country.
During the meeting, satisfaction was expressed that the allied relations based on Azerbaijan-Türkiye brotherhood are successfully continuing at all levels and platforms.
Key issues on the partnership agenda in political-security, economic-trade, and energy-transport-communication dimensions were discussed.
The importance of continuing joint activities and support within regional and international organizations, especially within the framework of the Organization of Turkic States, was noted.