No:383/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun İraq Respublikasının xarici işlər naziri Fuad Hüseyn ilə görüşünə dair məlumatı
12 oktyabr 2021 18:19
12 oktyabr 2021-ci il tarixində nazir Ceyhun Bayramovun Qoşulmama Hərəkatının 60 illik yubileyi ilə bağlı Belqradda keçirilən yüksək səviyyəli tədbir çərçivəsində İraq Respublikasının xarici işlər naziri Fuad Hüseyn ilə görüşüb.
Görüşdə nazirlər iki ölkə arasında əlaqələrin genişləndirilməsi, o cümlədən iqtisadi sahədə əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə ediblər. Turizm sahəsində əlaqələrin genişləndirilməsi potensialı vurğulanıb.
Nazirlər, bölgələrdəki ən son vəziyyətlə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar. Dayanıqlı sülh və təhlükəsizliyin təmin olunması üçün beynəlxalq hüquq prinsiplərinə ciddi riayət edilməsinin vacibliyi vurğulanıb.

No:383/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Iraq Fuad Hussein
On October 12, 2021, Minister Jeyhun Bayramov met with Iraqi Foreign Minister Fuad Hussein within the framework of a high-level event in Belgrade marking the 60th anniversary of the Non-Aligned Movement.​
During the meeting, the Ministers discussed the expansion of ties between the two countries, including opportunities for economic cooperation. The potential for expanding ties in the field of tourism was stressed.​
The Ministers exchanged views on the latest situation in the regions. They stressed the importance of strict adherence to the principles of international law to ensure lasting peace and security.​