No:382/25, Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Qazaxıstan Respublikasının keçmiş xarici işlər naziri Murat Nurtleu arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
29 sentyabr 2025 17:47
29 sentyabr 2025-ci tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Qazaxıstan Respublikasının keçmiş xarici işlər naziri Murat Nurtleu arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov, Murat Nurtleunu dost və qardaş Qazaxıstan Respublikasının xarici işlər naziri vəzifəsində çalışdığı müddətdə Azərbaycan və Qazaxıstan arasında ikitərəfli və çoxtərəfli əməkdaşlığın genişləndirilməsində göstərdiyi səyləri məmnunluqla xatırlayaraq, iki ölkə arasında münasibətlərin inkişafına verdiyi töhfəyə görə təşəkkür edib.
Nazir Ceyhun Bayramov, Murat Nurtleuya gələcək məsul vəzifələrində və fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

No:382/25, Press release on the telephone conversation between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the former Minister of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan Murat Nurtleu
29 September 2025 17:47
On 29 September 2025, a telephone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the former Minister of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan Murat Nurtleu.
Minister Jeyhun Bayramov, recalling with satisfaction Murat Nurtleu’s efforts in expanding bilateral and multilateral cooperation between Azerbaijan and Kazakhstan during his tenure as the Minister of Foreign Affairs of the friendly and brotherly Republic of Kazakhstan, expressed his gratitude for his contribution to the development of relations between the two countries.