No:381/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Fələstin xarici işlər naziri Riad Əl-Maliki ilə görüşünə dair məlumatı
12 Oktyabr 2021-ci il tarixində, Belqradda keçirilən Qoşulmama Hərəkatının 60 illik yubileyi ilə bağlı yüksək səviyyəli görüş çərçivəsində Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Fələstin Dövləti xarici işlər naziri Riad Əl-Maliki ilə görüşüb.
Görüşdə Fələstin xarici işlər naziri Azərbaycanın Qoşulmama Hərəkatı sədri kimi uğurlu və aktiv fəaliyyətini qeyd edib. Nazir Al-Maliki Qoşulmama Hərəkatının 60 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbirin uğurla keçirilməsi münasibətilə nazir Ceyhun Bayramovu təbrik edib.
Tərəflər ölkələr arasında müxtəlif sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf potensialını qeyd edib, bu xüsusda ikitərəfli siyasi və iqtisadi əməkdaşlığın gücləndirilməsinin vacibliyini vurğulayıblar.
Nazir Ceyhun Bayramov həmkarına bölgədə mövcud olan münaqişə sonrası vəziyyət, işğaldan azad olunan ərazilərdə həyata keçirilən bərpa və quruculuq işləri barədə məlumat verib.

No:381/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of Palestine Riyad al-Maliki
On October 12, 2021, within the framework of a high-level meeting on the 60th anniversary of the Non-Aligned Movement in Belgrade, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the Minister of Foreign Affairs of the State of Palestine Riyad al-Maliki.
At the meeting, the Palestinian Foreign Minister noted the active and successful work of Azerbaijan as the chairman of the Non-Aligned Movement. Minister Al-Maliki congratulated Minister Jeyhun Bayramov on the successful holding of the event dedicated to the 60th anniversary of the Non-Aligned Movement.
The sides noted the potential for the development of cooperation between the two countries in various fields, emphasizing the importance of strengthening bilateral political and economic cooperation in this regard.
Minister Jeyhun Bayramov informed his counterpart about the post-conflict situation in the region, the restoration and reconstruction works carried out in the liberated territories.