No:325/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Hakan Fidan ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
25 iyul 2025 20:10
25 iyul 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Hakan Fidan arasında telefon danışığı aparılıb.
Telefon danışığı zamanı Azərbaycan-Türkiyə müttəfiqlik münasibətlərindən irəli gələn məsələlər, regional və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq, Azərbaycan-Ermənistan normallaşma prosesi müzakirə olunub. Bununla yanaşı, regional və beynəlxalq müstəvidə müşahidə olunan təhlükəsizlik problemləri nəzərdən keçirilib.
Azərbaycan-Türkiyə qardaşlığına əsaslanan müttəfiqlik münasibətlərinin bütün səviyyə və platformalarda uğurla davam etdirildiyi məmnunluqla qeyd edilib.
Nazir Ceyhun Bayramov həmkarını Azərbaycan-Ermənistan normallaşma prosesi və onun müxtəlif aspektləri, sülh sazişi üzrə cari vəziyyət və perspektivlər, habelə mövcud maneələr və onların həlli istiqamətində səylər barədə ətraflı məlumatlandırıb.

No:325/25, Press release on the telephone conversation of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Hakan Fidan
25 July 2025 20:10
On 25 July 2025, a telephone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye, Hakan Fidan.
During the telephone conversation, issues arising from the Azerbaijan–Türkiye allied relations, cooperation within regional and international organizations, as well as the Azerbaijan–Armenia normalization process were discussed. In addition, security challenges observed at the regional and international levels were reviewed.
It was noted with satisfaction that the allied relations based on Azerbaijan–Türkiye brotherhood are successfully continuing at all levels and across all platforms.
Minister Jeyhun Bayramov informed his counterpart in detail about the Azerbaijan–Armenia normalization process and its various aspects, the current situation and prospects regarding the peace agreement, as well as existing obstacles and efforts aimed at addressing them.