No:321/23, Nazir Ceyhun Bayramovun ABŞ dövlət katibinin Avropa və Avrasiya məsələləri üzrə köməkçisi vəzifəsini icra edən Derek Hoqan ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
10 iyun 2023 11:40
9 iyun 2023-cü il tarixində Nazir Ceyhun Bayramov ABŞ dövlət katibinin Avropa və Avrasiya məsələləri üzrə köməkçisi vəzifəsini icra edən Derek Hoqan telefon danışığı aparıb.
Telefon danışığı zamanı Azərbaycan və ABŞ arasında ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyi, eləcə də Azərbaycanla Ermənistan arasında normallaşma prosesindən irəli gələn məsələlər üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.
Azərbaycan və Ermənistan arasında son bir ay ərzində aparılan danışıqlar və gündəmdə duran açıq məsələlərin həlli perspektivləri barədə ölkəmizin mövqeyi diqqətə çatdırılıb.

No:321/23, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and Derek Hogan, Acting Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs of the United States
10 June 2023 11:40
On 9 June 2023, Minister Jeyhun Bayramov held a telephone conversation with Derek Hogan, Acting Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs of the United States.
During the telephone conversation, an exchange of views was conducted on the bilateral cooperation agenda between Azerbaijan and the United States, as well as issues arising from the normalization process between Azerbaijan and Armenia.
The position of our country regarding the negotiations conducted between Azerbaijan and Armenia over the past month and the prospects for resolving the outstanding issues on the agenda was conveyed.