No:303/23, Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının sabiq xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
04 iyun 2023 13:44
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Türkiyə Respublikasının sabiq xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu arasında telefon danışığı aparılıb.
Nazir Ceyhun Bayramov Mevlüt Çavuşoğlunun dost və qardaş Türkiyənin xarici işlər naziri vəzifəsində çalışdığı müddətdə ölkələrimiz arasında qardaşlıq və yüksək səviyyəli müttəfiqlik münasibətlərinin daha da möhkəmləndirilməsi istiqamətində həyata keçirdiyi fəaliyyətləri məmnunluqla vurğulayıb və qarşı tərəfə dərin minnətdarlığını bildirib.
Nazir, Mevlüt Çavuşoğluna gələcək işlərində müvəffəqiyyətlər arzulayıb.
Mevlüt Çavuşoğlu öz növbəsində, minnətdarlığını bildirərək, xarici işlər naziri çalışdığı müddət ərzində daim Azərbaycanın və Türkiyənin maraqlarını irəlilətdiyi, bundan sonra da iki ölkə arasında qardaşlıq və müttəfiqlik münasibətlərinə töhfə verəcəyini vurğulayıb.

No:303/23, Press release on the telephone conversation between Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and former Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu
04 June 2023 13:44
A telephone conversation was held between Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and former Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu.
Minister Jeyhun Bayramov noted with satisfaction the activities carried out by Mevlüt Çavuşoğlu towards further strengthening the brotherhood and high-level alliance relations between our countries during his tenure as Minister of Foreign Affairs of friendly and brotherly Türkiye, and expressed deep gratitude to the other side.
The Minister wished Mevlüt Çavuşoğlu success in his future endeavors.
Mevlüt Çavuşoğlu, in turn, expressed his gratitude and emphasized that during his tenure as Minister of Foreign Affairs, he always advanced the interests of Azerbaijan and Türkiye, and that he will continue to contribute to the brotherhood and alliance relations between the two countries.