No:300/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Pakistan İslam Respublikasının Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Məhəmməd İshaq Dar ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
08 iyul 2025 22:26
8 iyul 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Pakistan İslam Respublikasının Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Məhəmməd İshaq Dar arasında telefon danışığı baş tutub.
Telefon danışığı zamanı İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının Xankəndi şəhərində keçirilmiş 17-ci Zirvə görüşü çərçivəsində iki ölkə liderləri arasında görüş zamanı aparılmış müzakirələrdən irəli gələn məsələlər, Azərbaycan-Pakistan strateji tərəfdaşlığının mövcud vəziyyəti, ikitərəfli və çoxtərəfli əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları müzakirə edilib.
Regional məsələlərlə bağlı Azərbaycan və Pakistanın hər zaman bir-birinin legitim maraqlarını dəstəklədiyi, dövlətlərimizin və xalqlarımızın mənafeyi naminə qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığı davam etdirəcəyinə dair həmfikirlik ifadə olunub.
Telefon danışığı zamanı həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər ikitərəfli və beynəlxalq məsələlərə diqqət yetirilib.

No:300/25, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Pakistan Mohammad Ishaq Dar
08 July 2025 22:26
On 8 July 2025, a telephone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Pakistan, Mohammad Ishaq Dar.
During the telephone conversation, issues arising from the discussions held between the leaders of the two countries within the framework of the 17th Summit of the Economic Cooperation Organization held in the city of Khankendi, the current state of the Azerbaijan–Pakistan strategic partnership, and opportunities for expanding bilateral and multilateral cooperation were discussed.
It was noted with satisfaction that Azerbaijan and Pakistan always support each other’s legitimate interests on regional issues, and confidence was expressed that mutually beneficial cooperation will continue in the interests of the states and peoples of both countries.
The telephone conversation also addressed other bilateral and international issues of mutual interest.