No:256/20, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin açıqlaması
21 sentyabr 2020-ci il tarixində Ermənistan-Azərbaycan beynəlxalq sərhədinin Azərbaycanın Tovuz rayonu istiqamətində Ermənistan silahlı qüvvələri növbəti təxribata əl atıb. Düşmən qüvvələrinin atıcı odlu silahdan açdığı atəş nəticəsində Azərbaycan Ordusunun hərbi qulluqçusu Məmmədov Elşən Əli oğlu şəhid olub.
Ermənistan XİN-in bölgədə sülh və regional təhlükəsizliyin təminatından bəhs edən ən son açıqlaması və bu ölkənin Xarici İşlər nazirinin münaqişənin sülh yolu ilə həllinə çağırış edən bəyanatının ardınca bu qanlı təxribatın törədilməsi Ermənistan rəhbərliyinin əsl niyyətinin sülh yox, təcavüzün davam etdirilməsi olduğunun bariz nümayişidir.
Düşmən qüvvələrinin Ermənistan-Azərbaycan sərhədində törətdiyi bu qanlı cinayətin bütün məsuliyyətini Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyi daşıyır.
Azərbaycanın beynəlxalq tanınmış sərhədlərini qoruyaraq, dövlətimizin suverenliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda canından keçən şəhidimizə Allah rəhmət eləsin!

No:256/20, Press release of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan
21 September 2020 23:15
On September 21, 2020, the Armenian armed forces launched another provocation in the direction of the Tovuz region of Azerbaijan on the Armenian-Azerbaijani international border. As a result, a serviceman of the Azerbaijan Army Mammadov Elshan Ali oglu was killed by the enemy shot.
Following the recent commentary of the Armenian Foreign Ministry on peace and security in the region and the statement of the Armenian Foreign Minister calling for a peaceful settlement of the conflict, this bloody provocation is a clear demonstration of the Armenian government's real intention, which is about continuing the aggression, and not achieving a peace.
The military-political leadership of Armenia bears all the responsibility for this bloody crime committed by the enemy forces on the Armenia-Azerbaijan border.
May God bless the soul of our Martyr who died for the sovereignty and territorial integrity of our state, protecting the internationally recognized borders of Azerbaijan!