No:254/25, Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Türkiyə Respublikasına səfərinə dair mətbuat məlumatı
20 iyun 2025 18:40
20 iyun 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Türkiyə Respublikasının İstanbul şəhərinə işgüzar səfərə yola düşüb.
Səfər çərçivəsində xarici işlər nazirinin İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) Xarici İşlər Nazirləri Şurasının 51-ci iclasında, habelə dəyirmi masalarda və İƏT əlaqə qruplarının iclaslarında iştirakı nəzərdə tutulub.
Nazir Ceyhun Bayramovun həmçinin yüksək səviyyəli ikitərəfli görüşlərinin keçirilməsi planlaşdırılıb.

No:254/25, Press release on the visit of the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, to the Republic of Türkiye
20 June 2025 18:40
On 20 June 2025, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, departed on a working visit to the city of Istanbul, Republic of Türkiye.
Within the framework of the visit, the Minister of Foreign Affairs is expected to participate in the 51st session of the Council of Foreign Ministers of the Organization of Islamic Cooperation (OIC), as well as in roundtables and meetings of OIC contact groups.