No:249/25, Nazir Ceyhun Bayramov ilə Kanadanın xarici işlər naziri Anita Anand arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
19 iyun 2025 09:45
19 iyun 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Kanadanın xarici işlər naziri Anita Anand arasında telefon danışığı aparılıb.
Telefon danışığı zamanı İsrail-İran qarşıdurması nəticəsində mövcud təhlükəsizlik vəziyyəti müzakirə olunub. Kanada xarici işlər naziri həmçinin ölkəsinin vətəndaşlarının İrandan təxliyəsi istiqamətində Azərbaycan tərəfindən göstərilən dəstəyə görə təşəkkür edib.
Nazir Ceyhun Bayramov öz növbəsində Kanada nazirini bu vəzifəyə təyinatı münasibətilə təbrik edib, ona uğurlar arzulayıb.

No:249/25, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of Canada, Anita Anand
19 June 2025 09:45
On 19 June 2025, a telephone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Minister of Foreign Affairs of Canada, Anita Anand.
During the telephone conversation, the existing security situation resulting from the Israel-Iran confrontation was discussed. The Minister of Foreign Affairs of Canada also expressed gratitude for the support provided by Azerbaijan in the evacuation of its citizens from Iran.
Minister Jeyhun Bayramov, in turn, congratulated the Canadian Minister on her appointment to this position and wished her success.