No:248/24, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun İsveçrə Konfederasiyasının federal xarici işlər naziri İqnasio Kassis ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
06 iyun 2024 18:32
6 iyun 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə İsveçrə Konfederasiyasının federal xarici işlər naziri İqnasio Kassis arasında telefon danışığı aparılıb.
Telefon danışığı zamanı iki ölkə arasında əməkdaşlıq məsələləri, Avropada geosiyasi vəziyyət və İsveçrə tərəfindən göstərilən səylər, eləcə də BMT-nin İqlim Dəyişikliyi üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasına (COP29) Azərbaycanın prezidentliyi çərçivəsində görülən işlər müzakirə edilib.
Telefon danışığında həmçinin qarşılıqlı maraq kəsb edən regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

No:248/24, Press release on the telephone conversation between Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov and the Federal Councillor and Head of the Federal Department of Foreign Affairs of the Swiss Confederation, Ignazio Cassis
06 June 2024 18:32
On 6 June 2024, a telephone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Federal Councillor and Head of the Federal Department of Foreign Affairs of the Swiss Confederation, Ignazio Cassis.
During the telephone conversation, cooperation issues between the two countries, the geopolitical situation in Europe and efforts undertaken by Switzerland, as well as the work carried out within the framework of Azerbaijan’s presidency of the 29th session of the Conference of the Parties to the United Nations Framework Convention on Climate Change (COP29) were discussed.
During the telephone conversation, an exchange of views was also conducted on regional issues of mutual interest.