No:245/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Turin Politexnik Universitetinin rektoru Quido Sarakko ilə görüşünə dair məlumatı
20 may 2022 20:30
20 may 2022-ci il tarixində nazir Ceyhun Bayramov ilə Turin Politexnik Universitetinin rektoru Quido Sarakko arasında görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycan-İtaliya strateji tərəfdaşlığının gücləndirilməsində humanitar sahənin əhəmiyyəti, bu xüsusda İtaliya-Azərbaycan Universitetinin oynayacağı önəmli rol və İtaliya-Azərbaycan Universitetində mühəndislik ixtisasları üzrə proqramların qurulmasında Turin Politexnik Universiteti ilə əməkdaşlıq mövzuları üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüşdə İtaliya Senatının Turin şəhərindən olan üzvü, Senat daimi komissiyasının sədri, İtaliya Parlamentində Azərbaycan-İtaliya parlamentlərarası dostluq Assosiasiyasının sədr-müavini senator Mauro Marino da iştirak edib.

No:245/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Rector of the Polytechnic University of Turin Guido Saracco
20 May 2022 20:30
On May 20, 2022, Minister Jeyhun Bayramov met with the Rector of the Polytechnic University of Turin Guido Saracco.
At the meeting, the sides exchanged views on the importance of the humanitarian sphere in strengthening the Azerbaijan-Italy strategic partnership, the important role of the Italian-Azerbaijani University in this regard and cooperation with the Polytechnic University of Turin in establishing engineering programs at the Italian-Azerbaijani University.
The meeting was also attended by a member of the Italian Senate from Turin, Chairman of the Senate Standing Committee, Deputy Chairman of the Azerbaijani-Italian Interparliamentary Friendship Association in the Italian Parliament, Senator Mauro Marino.