No:208/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Ümumdünya Turizm Təşkilatının Baş katibi Zurab Pololikaşvili ilə görüşünə dair məlumatı
30 aprel 2022 15:50
30 aprel 2022-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Ümumdünya Turizm Təşkilatının (ÜTT) Baş katibi Zurab Pololikaşvili ilə görüşüb.
Nazir Ceyhun Bayramov, Zurab Pololikaşvilini növbəti dəfə ÜTT Baş katibi seçilməsi münasibətilə təbrik edib. Baş katibin rəhbərliyi altında təşkilatın fəaliyyəti, xüsusilə də əməkdaşlıq məsələlərində yeni, innovativ yanaşmaların artdığı təqdir edilib.
Azərbaycanın turizm sahəsinin inkişafına xüsusi əhəmiyyət verdiyini qeyd edən nazir Ceyhun Bayramov, son illər ərzində ölkəmizdə bu sahə üzrə infrastrukturun inkişafı istiqamətində genişmiqyaslı işlərin görüldüyünü qeyd edib. Azərbaycanın ölkə səviyyəsi ilə yanaşı, həm də regional səviyyədə turizm imkanlarının artırılmasında maraqlı olduğu Baş katibin diqqətinə çatdırılıb. Nazir Ceyhun Bayramov, həmçinin qarşı tərəfə ölkəmizin işğaldan azad olunmuş ərazilərdə turizm sahəsində imkanlar barədə məlumat verib.
ÜTT Baş katibi Zurab Pololikaşvili namizədliyinə verilən dəstəyə görə Azərbaycana minnətdarlığını ifadə edib. O, Azərbaycanda, habelə regionda turizmin inkişafı potensialının yüksək olduğunu və ölkəmizlə birgə layihələrin həyata keçirilməsinə hazır olduqlarını bildirib. Bu xüsusda, Azərbaycan Respublikasının Dövlət Turizm Agentliyi və aidiyyəti qurumlarla birlikdə təhsil və innovasiya sahələrində proqramların həyata keçirilməsinin vacibliyi vurğulanıb.

Press release 30 April 2022 15:50
No:208/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Secretary-General of the World Tourism Organization Zurab Pololikashvili
30 April 2022 15:50
On April 30, 2022, Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with Secretary-General of the World Tourism Organization (WTO) Zurab Pololikashvili.
Minister Jeyhun Bayramov congratulated Zurab Pololikashvili on his re-election as UNWTO Secretary-General. New, innovative approaches to cooperation under the leadership of the Secretary-General, and activity of the Organization has been mentioned with satisfaction.
Noting that Azerbaijan attaches special importance to the development of tourism, Minister Jeyhun Bayramov stressed that large-scale work has been done in recent years to develop infrastructure in this area in our country. The Secretary-General was informed that Azerbaijan is interested in increasing tourism opportunities not only at the national level, but also at the regional level. Minister Jeyhun Bayramov also informed the opposite side about the opportunities in the field of tourism in the liberated territories of our country.
UNWTO Secretary-General Zurab Pololikashvili expressed gratitude to Azerbaijan for supporting his candidacy. He noted that the potential for tourism development in Azerbaijan, as well as in the region, is high and they are ready to implement joint projects with our country. In this regard, the importance of implementing programs in the field of education and innovation together with the State Tourism Agency of the Republic of Azerbaijan and relevant agencies was stressed.