No:189/23, Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Qazaxıstan Respublikasının keçmiş xarici işlər naziri Muxtar Tleuberdi arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
03 aprel 2023 21:26
3 aprel 2023-cü tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Qazaxıstan Respublikasının keçmiş xarici işlər naziri Muxtar Tleuberdi arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov, Muxtar Tleuberdinin dost və qardaş Qazaxıstan Respublikasının xarici işlər naziri vəzifəsində çalışdığı müddətdə Azərbaycan və Qazaxıstan arasında strateji xarakter kəsb edən ikitərəfli, o cümlədən çoxtərəfli əməkdaşlığın genişləndirilməsində göstərdiyi səyləri məmnunluqla xatırlayaraq, iki ölkə arasında münasibətlərin inkişafına verdiyi töhfəyə görə qarşı tərəfə təşəkkürünü bildirib.

No:189/23, Press release on the telephone conversation between Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and former Minister of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan Mukhtar Tileuberdi
03 April 2023 21:26
On 3 April 2023, a telephone conversation was held between Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and former Minister of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan Mukhtar Tileuberdi.
Minister Jeyhun Bayramov noted with appreciation the efforts made by Mukhtar Tileuberdi during his tenure as Minister of Foreign Affairs of the friendly and brotherly Republic of Kazakhstan towards expanding bilateral, including multilateral, strategic cooperation between Azerbaijan and Kazakhstan, and expressed his gratitude to the other side for his contribution to the development of relations between the two countries.