No:185/24, Nazir müavini Samir Şərifovun Ukraynanın Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş səfiri ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
29 aprel 2024 18:20
29 aprel 2024-cü il tarixində xarici işlər nazirinin müavini Samir Şərifov Ukraynanın Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş fövqəladə və səlahiyyətli səfiti Yuriy Husyev ilə görüşüb.
Səfir ilk öncə etimadnaməsinin surətlərini təqdim edib.
Görüş zamanı Azərbaycanla Ukrayna arasında ikitərəfli əlaqələrin cari vəziyyəti və perspektivləri müzakirə olunub.
Ukraynanın səfiri Yuriy Husyev öz növbəsində Ukraynaya göstərdiyi dəstəyə görə Azərbaycan tərəfinə minnətdarlığını bildirib və Ukrayna ilə Azərbaycan arasında strateji tərəfdaşlığın möhkəmləndirilməsi üçün maksimum səy göstərməyə hazır olduğunu vurğulayıb.
Tərəflər həmçinin qlobal və regional təhlükəsizliklə bağlı gündəlikdəki məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

No:185/24, Press release on the meeting of Deputy Minister Samir Sharifov with the newly appointed Ambassador of Ukraine to the Republic of Azerbaijan
29 April 2024 18:20
On 29 April 2024, the Deputy Minister of Foreign Affairs, Samir Sharifov, met with the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine to the Republic of Azerbaijan, Yuriy Husyev.
The Ambassador first presented copies of his credentials.
During the meeting, the current state and prospects of bilateral relations between Azerbaijan and Ukraine were discussed.
Ambassador Yuriy Husyev, for his part, expressed gratitude to the Azerbaijani side for its support to Ukraine and emphasized his readiness to make every effort to strengthen the strategic partnership between Ukraine and Azerbaijan.