No:140/26, Nazir müavini Samir Şərifovun Qazaxıstanın xarici işlər nazirinin müavini Alibek Bakayev ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
03 aprel 2026 16:00
3 aprel tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər nazirinin müavini Samir Şərifov və Qazaxıstan Respublikasının xarici işlər nazirinin müavini Alibek Bakayev arasında görüş keçirilib.
Görüşdə ölkələrimiz arasında strateji tərəfdaşlıq və müttəfiqlik münasibətlərinin gündəliyində olan məsələlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
2 aprel tarixində Bakı şəhərində Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv dövlətlərin Hökumət başçılarının/Vitse-prezidentinin ikinci görüşünün keçirilməsi yüksək qiymətləndirilib. Bununla yanaşı, Türk Dövlətləri Təşkilatı çərçivəsində əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub.

No:140/26, Press release on the meeting between Deputy Minister Samir Sharifov and Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan Alibek Bakayev
03 April 2026 16:00
On 3 April, a meeting was held between the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Samir Sharifov, and the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan, Alibek Bakayev.
During the meeting, an extensive exchange of views was held on issues on the agenda of the strategic partnership and allied relations between our countries.
The holding of the second meeting of the Heads of Government/Vice Presidents of the Member States of the Organization of Turkic States in the city of Baku on 2 April was highly appreciated. In addition, prospects for cooperation within the framework of the Organization of Turkic States were discussed.