No:130/26, Nazir Ceyhun Bayramovla İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Seyid Abbas Əraqçi arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
23 mart 2026 21:08
23 mart tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovla İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Seyid Abbas Əraqçi arasında telefon danışığı baş tutub.
Telefon danışığı zamanı regional vəziyyət müzakirə olunub. Nazirlər bölgədə hərbi eskalasiyaya son qoyulması istiqamətində mümkün səylər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar. Bununla yanaşı, Xəzər dənizi bölgəsində təhlükəsizliyin təmin olunmasının əhəmiyyəti vurğulanıb.
Nazir Ceyhun Bayramov bununla yanaşı, İran ərazisindən Naxçıvan Muxtar Respublikasına dron hücumları üzrə araşdırmanın tamamlanması istiqamətində gözləntilərimizi bir daha diqqətə çatdırıb.

No:130/26, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran, Seyed Abbas Araghchi
23 March 2026 21:08
On 23 March, a phone call held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran, Seyed Abbas Araghchi.
During the phone call, the regional situation was discussed. The Ministers exchanged views on possible efforts aimed at putting an end to the military escalation in the region. In addition, the importance of ensuring security in the Caspian Sea region was emphasized.
Minister Jeyhun Bayramov also reiterated our expectations regarding the completion of the investigation into the drone attacks carried out from the territory of Iran against the Nakhchivan Autonomous Republic.