No:118/26, Nazir Ceyhun Bayramovla Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Hakan Fidan arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
13 mart 2026 19:53
13 mart tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Hakan Fidan arasında telefon danışığı aparılıb.
Telefon danışığı zamanı regionda mövcud təhlükəsizlik vəziyyəti və artan gərginlik müzakirə edilib.
Nazir Ceyhun Bayramov bu gün Türkiyə Respublikasının ərazisinə növbəti raket hücumunu qınayıb, qardaş Türkiyəyə dəstəyini ifadə edib. Hərbi eskalasiyanın daha da genişlənməsinin arzuolunmaz nəticələrə gətirib çıxara biləcəyi vurğulanıb.
Telefon danışığı zamanı qarşılıqlı maraq doğuran digər ikitərəfli və regional məsələlər ətrafında da fikir mübadiləsi aparılıb.

No:118/26, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye, Hakan Fidan
13 March 2026 19:53
On 13 March, a telephone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye, Hakan Fidan.
During the phone call, the current security situation in the region and the increasing tensions were discussed.
Minister Jeyhun Bayramov condemned the subsequent missile attack carried out today against the territory of the Republic of Türkiye and expressed his support for brotherly Türkiye. It was emphasized that further expansion of the military escalation could lead to undesirable consequences.
During the phone call, an exchange of views was also held on other bilateral and regional issues of mutual interest.