No:111/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Qambiya Respublikasının xarici işlər naziri Mamadu Tanqara ilə görüşünə dair məlumatı
12 mart 2022 13:57
12 mart 2022-ci il tarixində Antalya Diplomatiya Forumunda iştirakı çərçivəsində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Qambiya Respublikasının xarici işlər, beynəlxalq əməkdaşlıq və xaricdə yaşayan qambiyalılar naziri Mamadu Tanqara ilə görüşüb.
Nazirlər ikitərəfli və çoxtərəfli müstıvilərdə əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Qambiya naziri Azərbaycanda 2020-ci ildə səfərdə olduğunu və keçirilən yüksək səviyyəli görüşləri məmnunluqla xatırlayıb. İki ölkə arasında təmasların davam etdirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Beynəlxalq təşkilatlar, o cümlədən Qoşulmama Hərəkatı çərçivəsində uğurlu əməkdaşlığın davam etdirilməsi ilə bağlı qarşılıqlı razılıq ifadə edilib.
Azərbaycan hökuməti tərəfindən Qoşulmama Hərəkatı və İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı ölkələrinə təhsil təqaüdünün ayrıldığı və bu çərçivədə, Qambiya gənclərinin də bu təqaüdlərdən faydalanmaq imkanları xüsusilə qeyd edilib.
Nazirlər, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran regional məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar

No:111/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Gambia Mamadou Tangara
On March 12, 2022, as part of his participation in the Antalya Diplomatic Forum, Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with Gambian Minister of Foreign Affairs, International Cooperation and Gambians Abroad Mamadou Tangara.
The Ministers exchanged views on bilateral and multilateral cooperation.
The Gambian Minister recalled with satisfaction his visit to Azerbaijan in 2020 and the high-level meetings held. The importance of continuing contacts between the two countries was stressed.
The two sides agreed to continue successful cooperation within international organizations, including the Non-Aligned Movement.
It was noted that the Azerbaijani government has allocated scholarships to the Non-Aligned Movement and the Organization of Islamic Cooperation, and in this context, the Gambian youth has the opportunity to benefit from these scholarships.