No:088/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin xarici işlər naziri Abdullah bin Zayed Əl Nəhyan ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
05 mart 2025 09:56
4 mart 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) xarici işlər naziri Abdullah bin Zayed Əl Nəhyan arasında telefon danışığı aparılıb.
Telefon danışığı zamanı ölkələrimiz arasında strateji tərəfdaşlıq çərçivəsində görülən işlər, həm ikitərəfli, həm də çoxtərəfli çərçivədə əməkdaşlıq perspektivləri, habelə regional və beynəlxalq təhlükəsizlik məsələlər müzakirə olunub.
Nazirlər 2025-ci ildə siyasi, iqtisadi, ticarət, energetika, turizm və s. istiqamətlərdə əməkdaşlıq əlaqələrinin daha da inkişaf edəcəyinə əmin olduqlarını vurğulayıblar.
Telefon danışığı zamanı həmçinin digər beynəlxalq platformalarda əməkdaşlıq istiqamətləri, habelə Yaxın Şərqdə vəziyyət barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Tərəflər müqəddəs Ramazan ayının başlaması münasibətilə təbriklərini, ən səmimi arzu və diləklərini çatdırıblar.

No:088/25, Press release on the telephone conversation between Minister of Foreign Affairs Ceyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the United Arab Emirates Abdullah bin Zayed Al Nahyan
05 March 2025 09:56
On 4 March 2025, a telephone conversation held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Ceyhun Bayramov, and the Minister of Foreign Affairs of the United Arab Emirates, Abdullah bin Zayed Al Nahyan.
During the phone call, the sides discussed work carried out within the framework of the strategic partnership between the two countries, prospects for cooperation both bilaterally and multilaterally, as well as regional and international security issues.
The ministers emphasized their confidence that cooperation in political, economic, trade, energy, tourism, and other areas will further develop in 2025.
During the phone call, the sides also exchanged views on cooperation within other international platforms, as well as on the situation in the Middle East.
The sides also conveyed their congratulations and best wishes on the occasion of the beginning of the holy month of Ramadan.