No:085/26, Nazir Ceyhun Bayramovla Litva Respublikasının xarici işlər naziri Kestutis Budris arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
06 mart 2026 17:33
6 mart 2026-cı il tarixində Litva Respublikasının xarici işlər naziri Kestutis Budris Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramova zəng edib.
Telefon danışığı zamanı nazir Ceyhun Bayramov qarşı tərəfə İranın dron hücumları barədə ətraflı məlumat verib.
Litva naziri Azərbaycan Respublikasının ərazisinə qarşı dron hücumlarını pisləyib, bunun dərin narahatlıq doğurduğunu, ölkəmizlə həmrəy olduğunu bildirib. Bu kimi hücumların regionda gərginliyin daha da artmasına xidmət etdiyi vurğulanıb.

No:085/26, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Lithuania Kestutis Budris
06 March 2026 17:33
On March 6, 2026, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Lithuania, Kęstutis Budrys, held a phone call with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov.
During the telephone conversation, Minister Jeyhun Bayramov provided detailed information about the drone attacks carried out by Iran.
The Lithuanian Minister condemned the drone attacks against Azerbaijan, expressed deep concern, and affirmed solidarity with our country. It was also highlighted that such attacks contribute to further escalation of tensions in the region.