No:080/24, Nazir Ceyhun Bayramovun Türkiyə Müdafiə Sənayesi Agentliyinin Prezidenti Haluk Görgünlə görüşünə dair mətbuat məlumatı
01 mart 2024 12:02
1 mart 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Antalya Diplomatiya Forumu çərçivəsində Türkiyə Müdafiə Sənayesi Agentliyinin Prezidenti Haluk Görgünlə görüşüb.
Görüş zamanı iki qardaş ölkə arasında hərbi sənaye sahəsində əməkdaşlıq əlaqələrindən məmnunluq ifadə olunub.
Bir sıra istiqamətlərdə əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi, habelə digər qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

No:080/24, Press release on the meeting between Minister Jeyhun Bayramov and the President of the Presidency of Defence Industries of Türkiye Haluk Görgün
01 March 2024 12:02
On 1 March 2024, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, met with the President of the Presidency of Defence Industries of Türkiye, Haluk Görgün, within the framework of the Antalya Diplomacy Forum.
During the meeting, satisfaction was expressed with the cooperation relations between the two brotherly countries in the field of the defense industry.
An exchange of views was held on further expanding cooperation in a number of areas, as well as on other issues of mutual interest.