No:078/26, Nazir Ceyhun Bayramovun Pakistan İslam Respublikasının Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Məhəmməd İshaq Dar ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
05 mart 2026 19:25
5 mart tarixində Pakistan İslam Respublikasının Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Məhəmməd İshaq Dar Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramova zəng vurub.
Telefon danışığı zamanı, Pakistan tərəfi Azərbaycan Respublikasına edilən dron hücumu ilə bağlı dərin narahatlığını ifadə edib.
Bölgədə geniş eskalasiyaya səbəb ola biləcək bu kimi addımların qəbuledilməz olduğu diqqətə çatdırılıb.
Nazir Ceyhun Bayramov İran tərəfindən qısa müddət ərzində məsələyə aydınlıq gətirilməsini və müvafiq izahat verilməsini gözlədiyimizi vurğulayıb.
Nazirlər həmçinin Azərbaycan və Pakistan arasında qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

No:078/26, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and Deputy Prime Minister and Foreign Minister of the Islamic Republic of Pakistan, Muhammad Ishaq Dar
05 March 2026 19:25
On March 5, the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Pakistan, Muhammad Ishaq Dar, held a phone call with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov.
During the telephone conversation, the Pakistani side expressed deep concern regarding the drone attack against the Republic of Azerbaijan.
It was emphasized that such actions, which could lead to a wider escalation in the region, are unacceptable.
Minister Jeyhun Bayramov stressed that Azerbaijan expects the Islamic Republic of Iran to promptly clarify the incident and provide an appropriate explanation.
The ministers also exchanged views on other issues of mutual interest between Azerbaijan and Pakistan.