No:026/24, Xarici İşlər Nazirliyinin rəhbər heyətinin Şəhidlər Xiyabanını ziyarətinə dair mətbuat məlumatı
20 yanvar 2024 14:50
20 yanvar 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin rəhbər heyəti 20 Yanvar faciəsinin 34-cü ildönümü ilə əlaqədar Şəhidlər Xiyabanını ziyarət edib.
Ziyarət zamanı Şəhidlər Xiyabanında Azərbaycanın müstəqilliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizədə canlarından keçmiş qəhrəman Vətən övladlarının əziz xatirəsi dərin hörmətlə yad edilib, onların məzarlarına tər çiçəklər düzülüb.

No:026/24, Press release on the visit of the leadership of the Ministry of Foreign Affairs to the Alley of Martyrs
20 January 2024 14:50
On 20 January 2024, the leadership of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan visited the Alley of Martyrs on the occasion of the 34th anniversary of the January 20 tragedy.
During the visit, the dear memory of the heroic sons of the Motherland who sacrificed their lives in the struggle for the independence and territorial integrity of Azerbaijan was commemorated with deep respect at the Alley of Martyrs, and fresh flowers were laid at their graves.