No:007/26, Nazir Ceyhun Bayramovun Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Hakan Fidan ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
13 yanvar 2026 22:02
13 yanvar 2026-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Hakan Fidan arasında telefon danışığı aparılıb.
Telefon danışığı zamanı, Azərbaycan-Türkiyə müttəfiqlik münasibətlərindən irəli gələn məsələlər, regional və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq, eləcə də regionda təhlükəsizlik vəziyyəti müzakirə olunub, iki qardaş ölkə arasında birgə əlaqələndirilmiş fəaliyyətdən məmnunluq ifadə olunub.

No:007/26, Press Release on the Telephone Conversation between Minister Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Hakan Fidan
13 January 2026 22:02
On 13 January 2026, a telephone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye, Hakan Fidan.
During the phone conversation, issues arising from the Azerbaijan–Türkiye alliance relations, cooperation within regional and international organizations, as well as the security situation in the region were discussed, satisfaction was expressed regarding the jointly coordinated actions between the two brotherly countries.