No: 131/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Bakıda keçirilən 4-cü Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunda iştirak edən müxtəlif ölkələrin UNESCO yanında Daimi nümayəndələrini qəbul edib
06 may 2017 05:52
Görüşdə Azərbaycanla UNESCO arasında qurulmuş uğurlu əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə edildi və təşkilin ölkəmizdə mədəni irsin təşviqi və qorunması, təhsil və elm sahəsində islahatların aparılması işinə öz əsaslı dəstəyini verdiyi qeyd edildi. UNESCO ilə ölkəmiz arasında əlaqələrin inkişafında ölkəmizin birinci Vitse-Prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın rolu yüksək qiymətləndirildi.
UNESCO-nun səfirləri Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Forumdakı məzmunlu çıxışını və sələndirdiyi fikirlərini təqdir etdilər.
Nazir Elmar Məmmədyarov Polad Bülbüloğlunun YUNESKO-nun Baş direktoru vəzifəsinə namizədliyinə toxunaraq seçildiyi təqdirdə, onun bu vəzifənin öhdəsindən layiqincə gələcəyinə inandığını bildirdi.

No: 131/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the Permenant Represantatives of various countries to UNESCO attending the 4th World Forum on Intercultural Dialogue
At the meeting, they expressed their satisfaction with the successful cooperation between Azerbaijan and UNESCO and noted the support of this organization in promotion and preservation of cultural heritage and development of educational and scientific reforms in our country. The role of Mrs. Mehriban Aliyeva, the First Vice-President of the Republic of Azerbaijan in the development of relations between Azerbaijan and UNESCO was highly appreciated.
Ambassadors of the UNESCO commended the interesting and essential speech of H.E. Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan in the Forum.
Minister Elmar Mammadyarov noting Polad Bulbuloglu's candidature to the post of UNESCO Director General added that if elected, he will successfully cope with this position.