Mətbuat şərhi 05 mart 2016 03:11
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Almaniyanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri xanım Haydrun Tempeli qəbul edib
05 mart 2016 03:11
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Almaniya Federativ Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri xanım Haydrun Tempeli diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycan və Almaniya arasında siyasi, iqtisadi, enerji və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişafından məmnunluq ifadə olundu.
Səfir Haydrun Tempel diplomatik fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycan və Almaniya arasında münasibətlərin inkişafına verdiyi töhfəsinə görə səfirə təşəkkürünü ifadə etdi və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Heidrun Tempel, the Ambassador of Germany to Azerbaijan
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Heidrun Tempel, the Ambassador of the Federal Republic of Germany to the Republic of Azerbaijan upon the termination of her diplomatic term.
At the meeting, the sides expressed satisfaction with the development of cooperation in political, economic, energy and other fields between Azerbaijan and Germany.
Ambassador Heidrun Tempel expressed her gratitude for the support to fulfill her diplomatic activities in Azerbaijan.
Minister Elmar Mammadyarov extended appreciation to the Ambassador for her contributions to deepen the relations between Azerbaijan and Germany and wished her every success in her future endeavors.